OnPoint Community Credit Union
Wendys AOTW 234x60 Ad
Spring Ind. Sports Schedules
Golf: G - B | Tennis: G - B | Track: G - B
OSAAtoday 728X90 Ad
Moda Health Ad

2019 Softball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Softball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

4pm
L
I
V
E
Madison
@
Cleveland

4pm
L
I
V
E
Grant
@
Benson

Buckman Field
4pm
L
I
V
E
Wilson
@
Roosevelt

4pm
L
I
V
E
Lincoln
@
Franklin

Erv Lind Stadium

6A-3 Pacific Conference

5pm
Sherwood
@
McMinnville

5pm
Glencoe
@
Century

6pm
Newberg
@
Liberty

Hillsboro Stadium-East Field

6A-4 Mt. Hood Conference

4:30pm
L
I
V
E
Gresham
@
Centennial

6A-5 Three Rivers League

5pm
P
P
D
Lakeridge
@
Oregon City

Postponed to 4/23 5:00 pm

6A-6 Mountain Valley Conference

5pm
West Salem
@
McKay

4:30pm
L
I
V
E
Mountain View
@
Bend

4:30pm
L
I
V
E
South Salem
@
Summit

5pm
McNary
@
Sprague

6A-7 Southwest Conference

4:30pm
L
I
V
E
South Medford
@
Grants Pass

4:30pm
L
I
V
E
Roseburg
@
Sheldon

4:30pm
L
I
V
E
South Eugene
@
North Medford

Non-League

5pm
Canby
@
Mountainside

5A-1 Northwest Oregon Conference

5pm
Putnam
@
Scappoose

5pm
La Salle Prep
@
Hillsboro

4:30pm
L
I
V
E
Parkrose
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

MHS Lake Rd. Fields
5pm
Wilsonville
@
St. Helens

5A-3 Mid-Willamette Conference

5pm
North Salem
@
West Albany

5pm
Central
@
Lebanon

5pm
Silverton
@
Crescent Valley

5pm
Dallas
@
Corvallis

5A-4 Intermountain Conference

4:30pm
L
I
V
E
Redmond
@
Hood River Valley

4:30pm
L
I
V
E
Ridgeview
@
Crook County

4:30pm
L
I
V
E
Pendleton
@
The Dalles / Dufur / Sherman / South Wasco County

Non-League

5pm
North Bend
@
Churchill

4:30pm
L
I
V
E
Ashland
@
Illinois Valley

5pm
Willamette
@
North Eugene

4A-4 Sky Em League

5pm
Siuslaw
@
Marshfield

5pm
Junction City
@
Cottage Grove

Harrison Elementary

Non-League


TBD
C
X
L
Scio
@
North Valley

4:30pm
L
I
V
E
Warrenton
@
Astoria

CMH Field Astoria
5pm (MT)
L
I
V
E
Ontario
@
Weiser (ID)

3A-2 PacWest Conference

4:30pm
L
I
V
E
Dayton
@
Yamhill-Carlton

4:30pm
L
I
V
E
Amity
@
Blanchet Catholic

3A-5 Far West League

4pm
L
I
V
E
Brookings-Harbor
@
South Umpqua

5pm
Douglas
@
Sutherlin

3A-SD1 Special District 1

4:30pm
L
I
V
E
Clatskanie
@
Taft

4:30pm
L
I
V
E
Willamina
@
Rainier

3A-SD2 Special District 2

5pm (MT)
L
I
V
E
Burns / Crane
@
Nyssa

4pm
L
I
V
E
Irrigon
@
Umatilla

Non-League

5pm (MT)
L
I
V
E
Fruitland (ID)
@
Vale

4pm
L
I
V
E
Heppner / Ione
@
Riverside

2A/1A-SD1 Special District 1

4:30pm
L
I
V
E
Knappa
@
St. Paul

4:30pm
L
I
V
E
Nestucca
@
Vernonia

4:30pm
L
I
V
E
Perrydale
@
Gaston

3pm
L
I
V
E
Portland Christian
@
Neah-Kah-Nie

2A/1A-SD2 Special District 2

4pm
L
I
V
E
Culver
@
Jefferson

2A/1A-SD3 Special District 3

4:30pm
L
I
V
E
Riddle
@
North Douglas

2A/1A-SD4 Special District 4

3:15pm
L
I
V
E
Waldport
@
Bandon

3pm
L
I
V
E
Reedsport
@
Myrtle Point

2A/1A-SD5 Special District 5

4:30pm
L
I
V
E
Chiloquin
@
Lakeview

Non-League

4pm
L
I
V
E
Weston-McEwen
@
College Place (WA)

6pm
Weston-McEwen
@
College Place (WA)

4:30pm
L
I
V
E
Colton
@
Western Christian / Salem Academy