OnPoint Community Credit Union

2018 Football Schedules and Scores

AP Listing

6A-SD1 Special District 1

7pm
Grant
@
Roosevelt

6A-SD2 Special District 2

7pm
Beaverton
@
Westview

7pm
Jesuit
@
Aloha

6A-SD5 Special District 5

7pm
Lakeridge
@
West Linn

Non-League

7pm
North Medford
@
Mountain View

7pm
Century
@
Centennial

7pm
David Douglas
@
Glencoe

Hare Field
7pm
Liberty
@
Oregon City

7pm
McMinnville
@
South Medford

Spiegelberg Stadium
7:15pm
Roseburg
@
Bend

7pm
Tualatin
@
Sunset

6pm
Madison
@
Jefferson, Portland

7pm
Canby
@
Newberg

7pm
Gresham
@
Sandy

7pm
Lincoln
@
Tigard

7pm
McNary
@
Tumwater (WA)

7pm
Sherwood
@
Central Catholic

Hillsboro Stadium, Hillsboro
7pm
Lake Oswego
@
Clackamas

7pm
Southridge
@
Grants Pass

7pm
Summit
@
Barlow

Gresham High School
7pm
Mountainside
@
Reynolds

Mt Hood Community College, Gresham, OR
7pm
Hudson's Bay (WA)
@
Franklin

7:15pm
Sheldon
@
West Salem

7:15pm
Sprague
@
South Salem

5A-SD1-E Special District 1 - East

4pm
L
I
V
E
Benson
@
Hood River Valley

Wy'east Middle School

5A-SD1 Special District 1

7pm
Cleveland
@
Forest Grove

7pm
La Salle Prep
@
Putnam

7pm
Parkrose
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

Aldercreek MS -Stadium Field
7pm
Wilson
@
St. Helens

7pm
Pendleton
@
Scappoose

7pm
Hillsboro
@
Wilsonville

5A-SD2 Special District 2

7pm
North Bend
@
Thurston

7pm
Eagle Point
@
South Eugene

7pm
Ashland
@
Churchill

7pm
Crater
@
North Eugene

7pm
Redmond
@
Ridgeview

7pm
Springfield
@
Willamette

5A-SD3 Special District 3

7pm
Crescent Valley
@
Central

7pm
West Albany
@
South Albany

7pm
Silverton
@
North Salem

7pm
McKay
@
Lebanon

4A-SD1 Special District 1

7pm
Banks
@
Tillamook

7pm
Valley Catholic
@
Molalla

7pm
Astoria
@
Seaside

Broadway Field - Seaside

4A-SD2 Special District 2

7pm
Crook County
@
The Dalles

7pm
Estacada
@
Gladstone

7pm
North Marion
@
Woodburn

4A-SD3 Special District 3

7pm
Newport
@
Philomath / Alsea

7pm
Sisters
@
Sweet Home

7pm
Stayton
@
Cascade

4A-SD4 Special District 4

7pm
Marist Catholic
@
Elmira

7pm
Cottage Grove
@
Marshfield

4A-SD5 Special District 5

7pm
Phoenix
@
Mazama

7pm
Henley
@
Klamath Union

4A-SD6 Special District 6

7pm
La Grande
@
McLoughlin / Griswold

7pm
Ontario
@
Baker

Non-League

7pm
C
X
L
Junction City
@
North Valley

Non-League

7pm
Stevenson (WA)
@
Irrigon

7pm
Rogue River
@
La Pine

7pm
Sutherlin
@
South Umpqua

7pm
Lakeview
@
Brookings-Harbor

7pm
Cascade Christian
@
Pleasant Hill

7pm
Harrisburg
@
Douglas

7pm
Gold Beach / Pacific
@
St. Mary's, Medford

N
U.S. Community Park Field, # 10 300 Lowry Lane Medford, OR 97501
7pm
Corbett
@
Rainier

7pm
Umatilla
@
Grant Union

7:30pm
Blanchet Catholic
@
Santiam Christian

7pm
Amity
@
Coquille

7pm
Madras
@
Dayton

7pm (MT)
Stanfield
@
Nyssa

7pm
Yamhill-Carlton
@
Taft

7pm
Regis
@
Scio

7pm
Hidden Valley
@
Salem Academy

7pm
Burns
@
Lost River

2A-SD1 Special District 1

7pm
Warrenton
@
Knappa

7pm
Vernonia
@
Portland Christian

2A-SD2 Special District 2

7pm
Kennedy
@
Sheridan

7pm
Colton
@
Chemawa

7pm
Gervais
@
Santiam

Non-League

7pm
Culver
@
Weston-McEwen

Hermiston High School
7pm
Glide
@
Oakland

7pm
Bandon
@
Creswell

7pm
Reedsport
@
Illinois Valley

7:30pm
Gaston
@
Jefferson

7pm
Central Linn
@
Toledo

7pm
King's Way Christian (WA)
@
Riverside

7pm
Heppner
@
Colfax (WA)

1A-SD1 Special District 1

7pm
Mohawk
@
Waldport

7pm
Yoncalla
@
Lowell

7pm
Crow
@
St. Paul

7pm
Elkton
@
North Douglas

7pm
Oakridge
@
Mapleton

1A-SD2 Special District 2

4pm
L
I
V
E
Butte Falls / Crater Lake Char. Acad.
@
Days Creek

7pm
Hosanna Christian
@
Bonanza

7pm
Riddle
@
Myrtle Point

7pm
Chiloquin
@
Prospect Charter

7pm
Camas Valley
@
Glendale

1A-SD3 Special District 3

2pm
L
I
V
E
Ione
@
Imbler

7pm
Pilot Rock / Nixyaawii
@
Arlington / Condon

7pm
Sherman
@
Union

1pm
L
I
V
E
Pine Eagle
@
Crane

7pm
Dufur
@
Enterprise

7pm
Adrian / Jordan Valley
@
Wallowa

1A-SD4 [6] Special District 4 [6-Man]

7pm
McKenzie
@
Triangle Lake

3pm
L
I
V
E
Eddyville Charter
@
Powers

1A-SD5 [6] Special District 5 [6-Man]

2pm
L
I
V
E
Joseph
@
Prairie City

7pm
Huntington
@
Echo

4pm
L
I
V
E
Burnt River
@
South Wasco County

4pm (MT)
L
I
V
E
Dayville / Monument
@
Harper Charter